Nije za mekušce: Šta je “hardballing” i zašto novi trend u vezama sve više dobija na popularnosti!?
Otkrivamo vam kako funkcioniše!
13.12.2025. 18:30
Istraživači su došli do zanimljivog zaključka.
Ilustracija; Foto: ViDI Studio/Shutterstock
23.7.2025.|16:00
Izvor: Zadovoljna.hr
Dovoljan je samo jedan pogled da znate o čemu razmišlja. Ne možete da zamislite svoj život bez njega. Svaki vaš problem zapravo je zajednički. Jedno drugom ste bezuslovna podrška. On je prva osoba koju zovete kad vam se nešto dogodi, a zajedno ste savršeni duo koji funkcioniše na osnovu kompromisa.
Ako ste se pronašli u ovom kratkom uvodu, onda ste zaista prava srećnica, jer pored sebe imate ljubav svog života, svoju srodnu dušu.
Brojna su istraživanja pokazala da je kompatibilnost na takvoj razini prava retkost. Ljubav, koliko god posebna i snažna bila, nije neuništiva. Toliko predivna u svojoj ranjivosti, ljubav ipak traži odricanje, trud, kompromis i - zrelost.
To nam potvrđuje i najnovije istraživanje jedne aplikacije za upoznavanje koje je došlo do zanimljivog zaključka - starost ima velik uticaj na to hoćete li pronaći svoju srodnu dušu. Ako ljubav tražite dok ste premladi, naići ćete na određene probleme zbog manjka iskustva i činjenice da još niste do kraja razvili svoju ličnost.
U ranim dvadesetima još uvek nismo sasvim sigurni kako posložiti životne prioritete, a nežna, zaigrana i lepršava mladost ipak nas tera da budemo više koncentrisani na sebe.
Samo definisane osobe mogu da znaju kakvu tačno osobu i kakav odnos žele u svom životu, a retki su na to spremni u ranim dvadesetima. Zato vrlo malo ljudi u tom životnom periodu može da pronađe ljubav svog života, ističe istraživanje.
S druge strane, ako tražite ljubav u poodmaklim godinama - onda tačno znate šta želite i niste skloni kompromisu koji je krucijalan u izgradnji prave, čvrste i iskrene ljubavi. Vama nije u planu da gradite život sa nekom osobom, već da izgrađene živote dovedete u stanje zdrave koegzistencije.
U tim smo godinama još uvek dovoljno mladi da sa nekim gradimo život od samoga početka, a istovremeno imamo dovoljno životnog iskustva koje nam pomaže da odaberemo osobu koja će s nama koračati kroz život.
Zanimljiv je zaključak i da će žene verovatno ranije pronaći ljubav svog života, dok će muškarci pravu ljubav osetiti nešto kasnije. Istraživači su zaključili da se to događa zbog činjenice da muškarci kasnije emocionalno sazrevaju.
Otkrivamo vam kako funkcioniše!
13.12.2025. 18:30
Odgovor nauke na to koja je idealna razlika u godinama kod srećnih parova mogao bi vas iznenaditi...
12.12.2025. 16:30
Zaboravite na uništenu odeću. Saznajte kako da očistite peglu običnim sastojkom iz kupatila. Brzo, besplatno i efikasno rešenje.
12.12.2025. 10:04
Dopisivanje danas otkriva mnogo više od samog sadržaja poruke, način na koji neko piše često govori o interesovanju, uloženom trudu i pravim namerama.
11.12.2025. 15:00
Stručnjaci upozoravaju da je početak decembra idealan trenutak za raskid nesrećne veze, jer omogućava obema partnerima da se emocionalno pripreme pre nego što nastupi društveni pritisak praznika.
10.12.2025. 18:30
Možda će vam izgledati kao da se ove stvari podrazumevaju, ali ukoliko zastanete i razmislite, da li biste mogli da kažete da ste ih zaista svakodnevno primenjivali?
10.12.2025. 16:00
Iako ih doživljava skoro svako, ove pojave i dalje ostaju u sferi „neprijatnih tajni“.
8.12.2025. 18:30
Neke sitnice su mnogo bitnije nego što mislite...
7.12.2025. 16:00
Mnogi se nakon doživljavanja orgazma susretnu sa jednim "problemom" - ne čuju ništa.
6.12.2025. 17:54
Filip Aleksić (23) i Osman Nurikić (33) su sa punim pravom oduševili kako žiri, tako i publiku.
14.12.2025. 13:14
Njeno omiljeno jelo se ne nalazi baš često na menijima u Srbiji.
14.12.2025. 12:48
Srđan Jandrić je sumirao utiske i sa našom ekipom podelio veoma interesantne stvari o učešću u MasterChefu.
14.12.2025. 11:08
Ona je zaslužna što je Miroslav snimio baš tu pesmu.
13.12.2025. 11:35
Pevačica je podelila peh koji joj se dogodio na jednom od njenih koncerata.
13.12.2025. 11:05
Na jednoj stvari mu posebno zamera.
13.12.2025. 10:33