Tessa ima 7 godina i 30 MEDALJA! Sa bratom trenira atletiku i zajedno dominiraju u mnogim disciplinama (VIDEO)
Ovim mladim talentima je velika želja da jednoga dana odu na Olimpijadu.
Foto: Prva TV Printscreen
19.2.2025.|9:36
Izvor: Prva/J.G.
Podeli:
Tessa Čoković je sedmogodišnja atletska senzacija, koja je do sada osvojila neverovatnih 30 medalja! Ova talentovana devojčica dominira u više disciplina - od skoka u dalj, gde je postavila lični rekord od 3 metra i 60 centimetara, do sprinta i krosa, u kojima je već prvakinja Beograda.
Tessa je bila gost u emisiji "150 minuta", a o njenoj predanosti, samopouzdanju i ljubavi prema atletici govorili su i njen brat, atletičar Viktor Čoković, kao i trener Katarina Gačević, koji prate njen neverovatni razvoj.
Njihove omiljene discipline su skok u dalj i prepone, a Tessa otkriva kako su počeli da treniraju:
- Naš Luka, kum je isto bio u atletici i onda smo mi pošli za njim, da treniramo i onda smo prešli u "Partizan".
Tessina omiljena atletičarka je Ivana Španović, dok je Viktoru uzor Jusein Bolt, ali takođe voli i Ivanu.
- Mi smo jedna velika porodica i stvarno, roditelji nam mnogo znače i mnogo nam pomažu, prvenstveno što su podrška svojoj deci. Vode ih na trening, kada je neko takmičenje, stvarno idu sa nama i tu su uvek uz decu. Naravno, nikad se ne mešaju u naš trenerski deo posla, ali su stvarno tu, kad god je potrebno i naravno finansijski prvenstveno, a onda i kao motiv deci, da ih guraju u sve to - ističe Katarina.
Kako izgledaju njihovi treninzi i šta su još otkrili, pogledajte u snimku:
U pop kulturi, posebno u hetero vezama, slika je već dobro poznata: on se onesvesti od spavanja odmah nakon "inala", dok ona gleda u plafon, budna i zamišljena.
Pustinja i planinski delovi Saudijske Arabije zabeleli su se od snežnog prekrivača. Istovremeno, u pustinji Mohave, ponovo se pojavilo jezero koje je nestalo tokom Ledenog doba. Gost: Nedeljko Todorović, meteorolog.
Prvi put u poslednjih 14 godina naša zemlja nije imala predstavnika na Samitu Zapadog Balkana i Evropske unije u Briselu. Gosti: Nemanja Starović i Slobodan Zečević.
Još 11 dana ostalo nam je do Nove godine. Zato danas, uz štampu, prelistavamo i godinu za nama, a naši gosti su novinarka Ljiljana Smajlović i medijski konsultant Nikola Tomić.