Zoran je najmlađi pilot koji je poginuo braneći Srbiju od NATO agresije: Porodica nakon strašne tragedije na POSEBAN NAČIN održava sećanje na njega! (VIDEO)
Zoran Radosavljević imao je samo 34 godine kada poginuo braneći Srbiju od NATO agresije, ali njegova porodica na poseban način održava sećanje na njega.
Foto: Prva TV Printscreen
21.5.2024.|15:00
Izvor: Prva TV/S.M.
Podeli:
Zoran je bio i strastveni jedriličar, a zog toga je u njegovu čast uspostavljena "regata Zoran Radosavljević" koja će se ovog vikenda održati na Savi.
Tim povodom u "Jutru" na Prvoj televiziji gostovali su Zoranova sestra Snežana Radosavljević, predsednica udruženja "regata Zoran Radosavljević", Ana Đurković, predsednica jedriličarskog Saveza Beograda i kadeti vojne akademije koji će učestvovati na regati, Sofija Videnović i Miljan Lončar.
Snežana se prisetila Zorana i otkrila zbog čega je došla na ideju da na ovakav način bratu oda počast.
- Zoran je poginuo 26. marta 1999. godine braneći otočbinu. Bio je pilot na nadzvučnim avionima, najmlađi na Migu 29 u tom trenutku, ali bio je i strastven jedriličar. Odmah po završetku bombardovanja, njegovi prijatelji iz kluba gde je učio da jedri, iz kluba koje je u međuvremenu osnovao, ali i njegove kolege, su organizovali prvu regatu. Do 2009. godine ta regata je održavana u Crnoj Gori, to su ti veliki jedrenjaci, a od 2008, znači dve godine smo imali paralelno i u Crnoj Gori i u Beogradu, organizuje ovde. Meni lično je to vrlo važno, da se očuva sećanje na Zorana koji je bio i strastven jedriličar i pilot. Jedrenje je divan sport i pruža velike mogućnosti - otkrila je Snežana Radosavljević, a gde se održava regata, kako će izgledati, ali i do kada zainteresovani mogu da se prijave, saznajte u videu u nastavku teksta.
Burak Ozčivit je zavodnik koji se godinama "praksao" tako što je zavodio koleginice na poslu, da bi sve to zanemario onog momenta kada se oženio i dobio decu.
Ajlin Gu je postala senzacija na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini, a njene izjave za medije su podigle prašinu na društvenim mrežama i pokrenule pravi talas divljenja prema njoj.
Jedan od najcenjenijih kantautora regionalne muzičke scene, Vlado Georgiev, održaće 7. marta u 20 časova svoj četvrti veliki solistički koncert u Beogradskoj areni.
Afere u životu Borisa Bekera nisu ništa novo, a najnovijim intervjuom je pokušao da stane na put svim glasinama i skandalim koji su pratili brak i razvod od Barbare Feltus.
Dokumentarni film o Saši Popoviću emitovan tokom vikenda izazvao je veliku pažnju javnosti, a emotivna priča o životu i karijeri estradnog maga zaokružena je ispovestima porodice, prijatelja i najbližih saradnika koji su podelili uspomene na njega.
Ovog petka Jarčevi bi mogli da imaju veći trošak, dok Ovnovima obaveze dolaze “u talasima”, šta je sa ostalim znacima Zodijaka ovog pretposlednjeg februarskog dana?
Jedan od najcenjenijih kantautora regionalne muzičke scene, Vlado Georgiev, održaće 7. marta u 20 časova svoj četvrti veliki solistički koncert u Beogradskoj areni.
O ovome razgovaramo sa Mickom Mickoskim, liderom i organizatorom seminara i Dragomirom Milojevićem, Predsednikom Komisije za izmene i dopune krivičnog zakona i bivšim predsednikom Vrhovnog suda.