Koliki je zapravo trošak imati ljubimca? Vlasnici prave rođendane, kupuju torte, a na OVO najviše ide novca
Nakon kupovine obaveznih stvari kao što su hrana i proizvodi za higijenu, vlasnici kućnih ljubimaca najčešće se tu ne zaustavljaju.
9.1.2025.|9:16
Izvor: Prva/J.G.
Podeli:
Bombonica, Luli, Mrvica i Ljubi.. Za nas su imena i njuške kao sa filma, a za Zorana Ćumuru su pre svega, članovi porodice.
- Pa ja pošto drugo nemam, oni su moja deca... kao... Pa ne kao, nego svi su stvarno... ovaj svi su sa mnom. Ovaj jedan mali se i rodio kod mene, tako da u glavnom su kod mene mladi došli, svi sa po pet šest nedelja.
U ovoj četvoci najstarija je Luli, ova ženka pekinezera, onda ovaj Mrvica, njen sin, onda Bombonica i Ljubi je najnoviji.
- Ne mogu oni bez mene nigde, ja ako bih skrenuo sad tu oko ćoška, oni bi svi vukli za mnom da idu.
U stanu kaže Zoran postoji samo hrana za pse, a za to se nikada ne štedi. Vlasnici znaju da je ovo tačno a neki su spremni da idu i korak dalje. Proslave rođendana i sličnih prilika postaju sve češće, a oni koji imaju ljubimce su spremni da za takve prilike prilično odreše kesu.
- Najveći iznos za klijenta, je nekih bilo oko 9000 dinara, ali to je bio kompletan rođendan, kompletan događaj napravljen je za tu cifru - kaže Marija Stanković koja pravi torte za pse.
Oni stvarno u tom momentu ne žale novac i stvarno gledaju da naprave bukvalno kao pravu proslavu rođendana sa sve balonima, dekoracijama...
Maštovitost vlasnika stigla je i do otkrivanja pola uz pomoć torte za pse. Pomenute poslastice, torte i keksići... njihova cena dodaje se na osnovni mesečni trošak. Dok za mačke, on iznosi oko 4,5 hiljada dinara, za pse je ipak malo više.
Koliko se u proseku mesečno izdvaja za troškove ljubimaca i na šta vlasnici najčešće daju novac, pogledajte u snimku:
Nakon odmora, proslava i veselja, vreme je da se vratite na posao i regularnu svakodnevnicu, a postoje određeni načini kako da taj povratak prođe što bezbolnije.
U britanskim medijima objavljene su tvrdnje da tri modela kineskih friteza mogu da špijuniraju svoje vlasnike. Da li nas zaista kućni uređaji špijuniraju i kako se zaštititi? Gost: stručnjak za IT i sajber bezbednost Stefan Jančić.
Kako da očistite organizam ako ste preterali s hranom? Može li insulinska rezistencija da bude okidač za rak pankreasa? Gost: profesor fiziologije i specijalista medicine sporta Dejan Čubrilo.
Bebe rođene na teritoriji opštine Novi Beograd mogu dobiti poklon paket u okviru projekta “Dobro došla bebo na Novi Beograd”. Ko i kako može prijaviti svoju bebu, da li postoji rok do kada roditelji moraju poslati prijavu?
Kako izgleda život svetskog putnika? Koliko avantura stane u jednu godinu? Šta je radio u Sibiru, gde je ronio u olupini broda i kako izgleda život u kamperu? Gost: autor i voditelj emisije "Izazovi avanturu" Radovan Kovač.
Slučaj dvogodišnje D. I. koja je nestala 26. marta u Banjskom Polju kod Bora, nakon čega je objavljena informacija da je ubijena, i dalje nema epilog. Šta su sledeći koraci, pitamo advokata Tomu Filu i bivšeg pripadnika DB Božidara Spasića.
Stanar koji organizuje karaoke u stanu u jednoj zgradi u Zemunu ne dozvoljava svojim komšijama da odmore, jer kako kažu nemaju mira od njega. Kako se izboriti sa komšijama koje ne poštuju kućni red, kome prijaviti i kolike su kazne?