Beo zoo vrt ima još jednu PRINOVU - upoznajte malenog ALBINO KENGURA! (VIDEO)
Ukoliko ste ljubitelj životinja, sigurno ćete poželeti da posetite Beo zoo vrt, zbog njegove prinove - albino kengura.
Foto: Prva TV Printscreen
21.8.2025.|10:27
Izvor: Prva/J.G.
Podeli:
Mladunče albino kengura se rodilo u beogradskom zoološkom vrtu, izašlo je iz mamine torbe pre dva meseca, a po čemu je poseban, otkrio je Kristijan Ovari, biolog.
- Kada su albino životinje u pitanju, one su pogotovo osetljive zato što nemaju pigmente, a ti pigmenti nisu tu da bi nam dali predivnu preplanulu boju, nego da nas štite od negativnog zračenja sunca, da se ne bi razvio rak kože ili još gore. Tako da u tom kontekstu albino životinje zahtevaju jako puno posebne nege. Naravno u Zoološkom vrtu to nije teško, imamo veterinara, imamo razne mogućnosti, imamo dobre uslove i te životinje doživljavaju svoju duboku starost, a tim pre što ih grupa jako brzo prihvati i onda to nije nikakav problem - kaže Kristijan, dodajući da bi, da se nalaze u divljini, to već bila druga priča, jer te životinje, baš zbog svoje specifične boje, prve stradaju.
A kako je zapravo nastao naziv "kengur" i šta je još Kristijan imao zanimljivo da kaže, pogledajte u snimku:
Mesecima ste planirali to nezaboravno putovanje, a kako se dan polaska približava, sve više vas hvata putna groznica. Opštepoznat osećaj. Međutim, radost zbog onog što vas očekuje često ume da pokvari jedna sitnica - pakovanje.
Pomisao na psa kao kućnog ljubimca često priziva idilične slike maženja, dugih šetnji i odanog prijatelja koji vas čeka pred vratima. Ali stvarnost je ipak malo drugačija - pas traži vreme, trud i novac, a takvu odgovornost ne može da preuzme svako.
Device ovog četvrtka imaju promenljivo raspoloženje, Jarčevi su našli pravi način kako da dopru do nekih ljudi, Škorpije – ne čekajte, budite vi inicijator.
Škorpije bi mogla da obraduju vesti o finansijskim prilivima, Jarčeve opterećuju odnosi sa kolegama, neke okolnosti se danas menjaju, što ide na ruku Vodolijama… Šta zvezde poručuju ostalim znacima Zodijaka?
Mesecima ste planirali to nezaboravno putovanje, a kako se dan polaska približava, sve više vas hvata putna groznica. Opštepoznat osećaj. Međutim, radost zbog onog što vas očekuje često ume da pokvari jedna sitnica - pakovanje.
Novosadski sajam već više od tri decenije organizuje manifestacije posvećene pisanoj reči, kulturi i umetnosti, a Sajam knjiga 2026. godine održava se od 17. do 23. marta.
Kroz sudbinu neobičnog junaka, otvara se pitanje: koliko smo se kao društvo promenili – ili i dalje živimo iste priče? O romanu koji tera i na smeh i na razmišljanje razgovaramo sa autorom, Dragoljubom Stojkovićem.
Konkurs za prijem lekara, medicinskih sestara i tehničara, kao i bolničkog osoblja u Vojnomedicinsku akademiju, Centar vojnomedicinskih ustanova i vojne bolnice Novi Sad i Niš. do kada se zainteresovani mogu prijaviti?