Žena je objasnila na društvenoj mreži "Reddit" da je svoju kuću u Vašingtonu kupila krajem prošle godine, ali da pre useljenja nije znala mnogo o njenoj istoriji.

- Navodno je to bila prva kuća na jezeru (više nema izlaz na jezero, ali ima zemljište). Pretpostavili smo da je prva velika adaptacija bila 1950-ih, a zatim ponovo krajem 80-ih, početkom 90-ih.

Tokom renoviranja imanja naišla je na celo stepenište sakriveno iza zida ormara za posteljinu u hodniku, koje je vodilo do prostorije koja je decenijama bila zatvorena.

- Pa, postojao je orman za posteljinu u hodniku. Danas, u hodniku se nalazi stepenište. Prvobitno smo planirali da napravimo prostrani orman za posteljinu. Penjući se tim stepenicama i ulazeći u drugi potkrovni prostor, mogli smo da vidimo gde su spušteni plafoni, svetiljke u starim prostorima, pa čak i tapete iz stare sobe. Razmišljali smo da nastavimo stepenište i završimo drugi potkrovni prostor iznad njega. Dakle, šta će on postati još je neizvesno.

Iako je prostorija uglavnom bila prazna, našla je zgužvani novinski isečak iz perioda prve adaptacije 1950-ih.

- Tamo je bio novinski članak koji sam pronašla zgužvan u potkrovlju, što je zanimljivo jer mislim da je ostavljen da pokaže vreme i pretpostavili smo da je prva adaptacija bila 50-ih.

Datiran na 8. oktobar 1950, članak iz lista "Seattle Post Intelligencer" oglašavao je predavanje „Istorijskog društva“, pozivajući meštane da se okupe i razgovaraju o istorijskim događajima svog grada.

Nadovezujući se na svoje otkriće, dodala je:

- Otkrili smo da se prostor do koga vode stepenice može dohvatiti iz naše glavne spavaće sobe kroz drugi ulaz u potkrovlje. Možda bismo mogli i da podignemo naše plafone na prvom spratu. Bilo je pomalo neobično penjati se tamo i pokušavati da shvatimo originalni dizajn kuće. Vlasnik pre onog od koga smo mi kupili kuću navodno je ’uzeo glavnu spavaću sobu i premestio je na drugu stranu kuće’ (apartman na drugom spratu). To, međutim, baš i nema smisla, jer je taj dodatak morao da bude sagrađen 80-ih. Ove stepenice su originalne, a gore postoje i tapete, ali plafon je veoma nizak. Dakle, ko zna. Ali, raspravljamo o mnogo različitih opcija.

Ljudi su bili jednako šokirani ovim otkrićem i oglasili su se u komentarima da podele svoja razmišljanja i predloge:

- Ja bih napravio tajna vrata na zadnjem delu ormara za posteljinu i koristio ih za čuvanje dragocenosti. To je prilično veliki prostor.

- O, Bože! Pronaći tajni prostor poput ovog je moj san, ali moja kuća je premala da bi imalo šta da se sakrije. Toliko je mogućnosti za to šta da se uradi sa ovim!

-Imate savršenu priliku da napravite tajni prolaz.

Povezane vesti