Uslovi za vožnju slični su jučerašnjim, varljivo aprilsko vreme donosi povremeno kišu i mokre kolovoze pa je potrebna opreznija vožnja, a opasnost od odrona je učestalija i najviše ih ima dolinom Ibra, između Kraljeva i Raške, u Ovčarsko-kablarskoj klisuri i na Đerdapskoj magistrali, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Na putevima je, kako upozorava, sve više novih radova i izmena, zbog čega treba voziti sporije i opreznije jer su češće deonice sa zastojima i usporenom vožnjom.

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 5.15 časova, nema zadržavanja na putničkim terminalima naših graničnih prelaza.

Na teretnim terminalima na izlazu iz zemlje vozila se na graničnim prelazima Kelebija i Batrovci zadržavaju pet sati, na Horgošu četiri sata, a na Šidu i Gradini sat vremena.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od JP "Putevi Srbije", na naplatnim stanicama nema zadržavanja vozila.

 

Povezane vesti

Danas počinje proleće
Info

Danas počinje proleće

Proleće počinje danas, 20. marta u 15 časova i 46 minuta, saopštilo je Astronomsko društvo "Ruđer Bošković".

20.3.2026. 8:34