Noć knjige od 12. do 14. decembra!
Uzbuđenje je u vazduhu jer se bliži još jedna Noć knjige i prilika da podelimo radost čitanja sa drugima.
5.12.2025. 10:36
Hipnotička čarolija Kingove reči kroz prizmu Beva Vinsenta.
Foto: promo
26.9.2024.|9:56
Izvor: PR
Vulkan izdavaštvo objavilo je knjigu Stephen King: Sveobuhvatno istraživanje njegovog rada, života i uticaja koja predstavlja istoriju piščevih izazova, trijumfa, manje poznatih priča, uspešnih ekranizacija i drugih ključnih trenutaka, te čini idealan dodatak za svaku kolekciju fanova Stivena Kinga. Autor Bev Vinsent je istražio fascinantan put Kingovog književnog stvaranja i njegovu gotovo pedesetogodišnju karijeru.
Stiven King ne samo da je oblikovao žanr strave i fantastike već je i uticao na širu književnu kulturu. Otkrijte kako su se teme njegovih dela odražavale na promene i događaje u njegovom životu, kao i dublje priče koje stoje iza njegovih romana, novela, pripovetki i adaptacija, uz podršku arhivskih fotografija i dokumenata iz Kingove lične kolekcije.
Romane poput Keri, Isijavanje, To i mnogih drugih prepoznala je kako enormna čitalačka publika, tako i književna kritika. Mnogi Kingovi bestseleri označeni su i kao blokbasteri, dok je njihovo najveće priznanje upravo to što su položili test vremena, te istrajali decenijama.
Foto: promo
Kingov stil pisanja je istovremeno jednostavan i dubok. Njegove reči su moćne, prožete emocijama koje odražavaju stvarne ljudske borbe. Kingovo stvaralaštvo predstavlja ne samo izvor užitka već i inspiraciju za razmišljanje o životu i strahu koji ga prožima. Njegova dela su snažno protkana društvenim okolnostima i često reflektuju turbulencije vremena. Kroz horor, King otkriva ljudske slabosti i snage, stavljajući svoje junake u situacije koje testiraju njihove moralne granice.
Svaki Kingov roman nosi dublje poruke, univerzalne i vremenski neodređene. Mnoge njegove knjige su adaptirane u filmove, čime je dodatno učvrstio svoj uticaj na popularnu kulturu. Adaptacije poput Keri i Isijavanje nisu samo potvrdile njegovu reputaciju već su i otvorile nova pitanja o interpretaciji njegovih priča kroz vizuelne medije.
Autor ovog izuzetnog dela Bev Vinsent je redaktor u časopisu Semeteri dens, gde od 2001. godine piše kolumnu Stephen King: News from the Dead Zone. Dva puta je bio nominovan za Nagradu Brem Stoker, a takođe je bio nominovan za nagrade Edgar, ITV triler i Ignotus.
Njegovu knjigu Stephen King: Sveobuhvatno istraživanje njegovog rada, života i uticaja Vulkan izdavaštvo je učinilo dostupnom čitaocima u Srbiji – potražite je na sajtu vulkani.rs ili u najbližoj knjižari Vulkan.
„Stephen King: Sveobuhvatno istraživanje njegovog rada, života i uticaja“ - Bev Vinsent
Uzbuđenje je u vazduhu jer se bliži još jedna Noć knjige i prilika da podelimo radost čitanja sa drugima.
5.12.2025. 10:36
Ovo nije samopomoć koja vas zasipa motivacionim citatima. Umesto toga, Liz Keli nudi jasna objašnjenja u malim i izvodljivim koracima.
5.12.2025. 7:30
Dugo se smatralo da su komplikovane dijete i strogi režimi neophodni za zdravlje. Međutim, nova istraživanja ukazuju da stabilnost organizma najviše zavisi od jednostavnih, ali doslednih navika.
4.12.2025. 7:10
Zubni implanti danas predstavljaju jedno od najpouzdanijih i najdugoročnijih rešenja za nadoknadu izgubljenih zuba.
2.12.2025. 7:10
Tri knjige, poklon-pakovanje i crvena mašna po ceni od 1.499 dinara – samo na vulkani.rs
1.12.2025. 9:54
Postoji ona vrsta samopouzdanja koja ne dolazi iz savršene šminke, niti iz savršeno simetričnog lica. Dolazi iz pogleda u ogledalo koji ne traži odobrenje.
28.11.2025. 10:52
Briga o zdravlju postaje jedna od ključnih tema savremenog načina života, naročito zato što se tempo svakodnevice ubrzava, a obaveze se gomilaju brže nego ranije.
27.11.2025. 9:57
Vožnja je sastavni deo današnjeg života i mnogima predstavlja rutinu koja se obavlja gotovo nesvesno, ali istina je mnogo složenija: za volanom otkrivamo svoje navike, jasno vidimo nivo koncentracije i prepoznajemo odnos prema ličnoj i tuđoj bezbednosti.
27.11.2025. 8:34
Da li ste znali da se prva zabeležena upotreba izraza „Black Friday“ odnosila na finansijsku krizu američkog tržišta zlata iz 1869. godine?
27.11.2025. 7:30
Nikola je jedva dočekao da se sjuri sa balkona u Srđanov zagrljaj!
5.12.2025. 22:37
Sudija Nenad daje poslednju ocenu u SUPERFINALU i time dobijamo POBEDNIKA 4. sezone “MasterChef Srbija”!
5.12.2025. 22:34
Srđan iznosi pred sudije desert koji je nazvao Najnovija rekreacija Švarcvald torte.
5.12.2025. 22:24
Nikola je sleteo s balkona da čestita, buduća mlada kaže da ne bi imala ništa protiv da Nikola bude kum… Da li je ovo najromantičniji i najemotivniji trenutak sezone!?
5.12.2025. 22:19
Srđanova mama se drži za glavu, devojka strepi, Zoki sa balkona gleda “indijsku seriju”…
5.12.2025. 22:14
Sanja je napravila simpatičan gest i svojoj podršci za stolom – mami, dečku i najboljoj drugarici, odnela da probaju jednu zanimljivu komponentu deserta koji je pripremala.
5.12.2025. 22:11