Nekadašnja učesnica „Zvezda Granda“ Jelena Kostov odavno je dokazala da poseduju više od talenta za muziku. Iako je publika uglavnom pamti po energičnim nastupima i glasu, malo ko zna da se Jelena može pohvaliti i zavidnim obrazovanjem.

Naime, pevačica je završila Muzičku akademiju, čime je stekla zvanje diplomiranog teoretičara umetnosti.

Ovaj podatak neretko iznenadi njene fanove, jer se o Jeleninom obrazovanju retko govori u javnosti. Ipak, pevačica ističe da joj je formalno muzičko obrazovanje bilo važno, kako bi svoje znanje i ljubav prema muzici nadogradila i sa teorijske strane.

– Srećna sam što sam završila Muzičku akademiju i što sam sada diplomirani teoretičar umetnosti. Ako se jednog dana umorim od pevanja, moći ću da predajem deci u školi – izjavila je svojevremeno Jelena, otkrivši da uvek ima plan B ukoliko bi estrada jednog dana prestala da bude njen životni poziv.

Ono što je posebno zanimljivo jeste činjenica da Jelena zaista uživa u radu sa decom i da je oduvek volela pedagoški aspekt muzike, što u svojoj karijeri i te kako primenjuje.

Povezane vesti