Viki Miljković otkrila zašto je nostalgična: Ne bih mogla da naučim da nisam pala
Poznata pevačica Viki Miljković kaže da kada se pređe određeno životno doba svi postajemo nostalgičari. Svoju nostalgiju vezuje za početke karijere.
4.8.2026. 10:40
Priča ekipe "Exploziva" osvojila je još jednu vrednu nagradu.
Foto: Prva
25.1.2026.|12:11
Izvor: Prva TV
Tradicionalnu novinarsku nagradu "Ivan Marković" za najbolje medijsko izveštavanje o aktivnostima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije koju dodeljuje Medija centar "Odbrana" dobio je autorski tim redakcije Exploziv - Marijana Stevanović, Milan Katanić i Ana Rajković za za priču "Vojna moć novog doba".
"Ova nagrada mi posebno znači zato što smo pokazali timski duh, spojili iskustvo i mladost i još jednom prevazišli granice Exploziva", kaže nagrađeni novinar Milan Katanić.
Njihovo umeće u novinarskom i istrživačkom radu prepozno je stručan žiri. Priznanje im je uručio državni sekretar Ministarstva odbrane, gospodin Mile Jelić, na svečanosti povodom 24. januara - Dana Medija centra "Odbrana" i godišnjice vojne štampe.
"Ovo je posebna nagrada za mene iz dva razloga. Najpre što je naša priča, prema izjavi žirija, neuporediva u konkurenciji. S druge strane, nismo često u prilici da prisustvujemo takvim snimanjima i veoma sam zadovoljna kako smo izneli priču", kaže novinarka Marijana Stevanović.
"Ova nagrada mi je jedna od najznačajnih, jer je spojila ljubav prema poslu, izazov da jednu sveobuhvatnu temu koja je često zatvorenog karaktera, prikažemo javnosti na najrazumljiviji način. Bili smo posvećeni, odgovorni i trudili smo se da razumemo sistem. Iznova smo potvrdili da je za najbolje priče važno ostati veran zanatu i vrednostima struke", kaže Ana Rajković.
Novinarska nagrada nosi ime po jednom od najistaknutijih vojnih novinara i urednika nekadašnjeg lista "Vojska" - Ivanu Markoviću koji je iznenada preminuo 2003. godine u 43.godini.
Poznata pevačica Viki Miljković kaže da kada se pređe određeno životno doba svi postajemo nostalgičari. Svoju nostalgiju vezuje za početke karijere.
4.8.2026. 10:40
Popularni glumac, koga gledamo u ulozi Ešrefa Teka, govori o svojim počecima i uzorima
4.8.2026. 8:45
Voditeljka emisije „Nikad nije kasno“ Dragana Katić imala je veliki razlog za slavlje. Ona je proslavila rođendan na moru, a na na svom Instagram profilu, pratiocima se obratila emotivnom porukom.
3.8.2026. 11:15
Jedan od najpopularnijih parova turske glumačke scene venčao se pre devet godina na raskošnoj ceremoniji koja je tada bila među glavnim temama u medijima, a sada su opet u centru pažnje.
3.8.2026. 9:07
Nikol Kidman je viđena sa investitorom Majklom Rajnštajnom, što je izazvalo spekulacije da joj je to novi dečko.
2.8.2026. 11:10
Poznato je da veliki umetnik posebno ceni mlade talente, a često ističe koliko je važno da, pored muzike, rade i na svom obrazovanju.
2.8.2026. 9:57
Prošle godine je svojim glasom oduševio publiku i privukao više od 100 miliona gledalaca, a sada se Stefan Zdravković, odnosno Princ od Vranje, vratio u Kinu.
2.8.2026. 9:25
Od filmskih ikona do supermodela, ove zvezde pokazuju da se samopouzdanje, stil i harizma ne mere brojem cipela, već načinom na koji koračate kroz život.
2.8.2026. 9:07
Turska glumica Bušra Develi, koju srpska publika gleda u ulozi zle policajke Čigdem u seriji "Najbolji san" na Prvoj televziji, otvoreno je govorila o trenutku koji joj je promenio život i doneo ogromnu popularnost.
2.8.2026. 8:57
Estonija je proglašena najboljom zemljom za život i preseljenje prema Globalnom indeksu za relokaciju Rumavi, zahvaljujući razvijenom bankarskom sistemu, poslovnim mogućnostima i pravima na nekretnine za strane državljane.
4.8.2026. 9:11
Aluminijumska folija je gotovo neophodna u svakoj kuhinji, ali njena upotreba ide dalje od pukog pakovanja hrane.
4.8.2026. 9:00
U Paštrovićima iznad Svetog Stefana nalazi se ženski manastir Rustovo koji datira iz 14. veka. Kome je posvećen ovaj manastir?
4.8.2026. 8:44
Pakovanje za putovanje može da bude pravi izazov za mnoge ljude. Često završimo tako što spakujemo previše stvari, samo da bismo shvatili da nemamo dovoljno prostora za ono što nam je zaista potrebno.
4.8.2026. 8:00
Plastične posude su praktične za svakodnevno skladištenje hrane, ali vremenom često izgube prvobitni izgled.
4.8.2026. 7:10
Kakve poslovne i lubavne "zavrzlame" danas čekaju ostale znakove?
4.8.2026. 6:30