Kako je reporter Predrag Žambok izjavio za TV Prva, CT pregledi u Kliničko-bolničkom centru Bežanijska  kosa počeli su pre 7 sati, kako bi svi pacijenti stigli danas da obave regled.

Doktorka Marija Zdravković, vršinilac dužnosti direktora ovog kliničkog centra, otkrila je da je tokom jutra pregledano 15 pacijenata, a da će do kraja dana biti obavljeno čak 48 CT pregleda.

Ova akcija se nastavlja i sutra, pa će tako samo na KBC Bežanijska kosa tokom vikenda biti pregledano 86 pacijenata.

Kako je dr Marija istakla za "Jutro", zaključno sa sutra uveče, lista čekanja za skener na Bežanijskoj kosi biće potpuno rešena.

Detaljnije u videu u nastavku teksta.

Povezane vesti

Danas počinje zima
Info

Danas počinje zima

Zima počinje danas u 16 časova i 3 minuta, navodi se u obaveštenju Astronomskog društva "Ruđer Bošković".

21.12.2025. 9:23

Batut: Na udaru deca predškolskog i školskog uzrasta
Info

Batut: Na udaru deca predškolskog i školskog uzrasta

Prema poslednjim podacima Instituta za javno zdravlje “Dr Milan Jovanović Batut”, u Srbiji je ukupno registrovano 8.666 slučajeva oboljenja sličnih gripu, a intenzitet virusne aktivnosti je nizak, izjavila je danas dr Dragana Plavša, epidemiolog tog instituta.

15.12.2025. 10:08

Od danas novi red vožnje Srbijavoza
Info

Od danas novi red vožnje Srbijavoza

Novi godišnji red vožnje u železničkom putničkom saobraćaju, osmišljen tako da putnicima pruži kvalitetniju uslugu prevoza, danas stupa na snagu, saopštilo je preduzeće Srbijavoz.

14.12.2025. 9:04