Danas se obeležava Badnji dan po gregorijanskom kalendaru
Tokom Badnjeg dana i u večeri uoči Božića vernici poštuju običaje koji su vezani za taj praznik među kojima je i pevanje božićnih pesama koje su izraz dugogodišnje tradicije.
24.12.2025. 9:07
Sajam je okupio najuglednije brendove vina i žestokih pića iz celog sveta...
Foto: Marta Savatov
20.3.2025.|15:25
Izvor: Prva
Gorki List, koji je u kategoriji biljnih likera lider na domaćem tržištu i koji je već osvojio tržišta regiona, a prisutan je i u Kanadi, SAD, Evropskoj Uniji, Ruskoj Federaciji, NR Kini, prepoznat po jedinstvenom ukusu, vrhunskom kvalitetu i recepturi od 27 lekovitih biljaka - predstavljen je ove godine i na prestižnom ProWein sajmu za vina i žestoka pića, koji je održan u Diseldorfu od 16-18. marta.
Sajam je okupio najuglednije brendove vina i žestokih pića iz celog sveta, pa je time prisustvo Gorkog Lista na tom skupu od posebnog značaja za globalni rast kao i ugled brenda u krugovima proizvođača pića kao i distributera.
Gorki List je privukao nedvosmislenu pažnju učesnika i posetilaca, što je potvrdilo da proizvod ima svoju budućnost na svetskom tržištu na kojom raste interes za visokokvalitetnim prirodnim biljnim likerima.
Učešće na ProWein sajmu je za Gorki list otvorilo vrata za nekoliko novih tržišta u svetu tako što niko od učesnika sajma koji su probali ovaj, u svemu poseban gorki liker, nije ostao ravnodušan na njegov ukus. Gorki List time nastavlja da u uslovima snažne konkurencije, pooštrava zahteve kvaliteta na tržištima širom sveta, a njegova magična receptura osvaja sve veći broj ljubitelja pića vrhunskog ukusa.
Tokom Badnjeg dana i u večeri uoči Božića vernici poštuju običaje koji su vezani za taj praznik među kojima je i pevanje božićnih pesama koje su izraz dugogodišnje tradicije.
24.12.2025. 9:07
Zima počinje danas u 16 časova i 3 minuta, navodi se u obaveštenju Astronomskog društva "Ruđer Bošković".
21.12.2025. 9:23
Meteorolog Nedeljko Todorović gostujući u "Jutru" na TV Prva govorio je o vremenskoj prognozi za naredne dane, ali i o vremenu za doček Nove godine.
20.12.2025. 12:57
U pitanju je šest autobusa, koji će ići na 25 minuta.
16.12.2025. 10:02
Prema poslednjim podacima Instituta za javno zdravlje “Dr Milan Jovanović Batut”, u Srbiji je ukupno registrovano 8.666 slučajeva oboljenja sličnih gripu, a intenzitet virusne aktivnosti je nizak, izjavila je danas dr Dragana Plavša, epidemiolog tog instituta.
15.12.2025. 10:08
Kakve nas vremenske prilike očekuju narednih dana i oko novogodišnjih i božićnih praznika otkriva meteorolog Nedeljko Todorović.
14.12.2025. 12:23
Novi godišnji red vožnje u železničkom putničkom saobraćaju, osmišljen tako da putnicima pruži kvalitetniju uslugu prevoza, danas stupa na snagu, saopštilo je preduzeće Srbijavoz.
14.12.2025. 9:04
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić biće gost iz Niša u Jutru na TV Prva u 10.00 sati.
11.12.2025. 7:33
Svaki horoskopski znak povezan je s određenim delovima tela, na osnovu svojih osobina i energije. Ova povezanost može ukazati na to na šta bi trebalo da obratimo pažnju
24.12.2025. 19:30
Koja želja se najčešće javlja kod vas?
24.12.2025. 18:00
Postavljanje direktnih pitanja može da izgleda neprijatno, ali postoje pitanja koja vam mogu pomoći da dobijete uvid u partnerovu ličnost i očekivanja, a da pri tom ne otkrijete previše svojih namera.
24.12.2025. 16:30
Važno je da pravilno prepoznate signale koje vam vaš ljubimac šalje.
24.12.2025. 15:00
Posebno je pogodna kada imate veći broj poklona za pakovanje.
24.12.2025. 13:30
Postoje ljudi koji ne deluju posebno ambiciozno ili analitično, ali poseduju duboku, tihu inteligenciju koja se otkriva tek s vremenom.
24.12.2025. 11:58