Imaju li naši građani probleme sa otplatom kredita i da li će se rate smanjivati? Odgovor na ova pitanja dao je finansijski konsultant Vladimir Vasić, koji je gostovao u "Jutru" na TV Prva.

- Samo uzimanje kredita moramo da počnemo od toga zašto nam treba novac. Na ovim našim prostorima volimo da imamo novac, pa makar bio i tuđi za koji moramo da platimo kamatu. Suština jeste - zašto nama treba taj novac? - rekao je Vladimir, pa dodao:

- Ako je tek tako, onda ga nemojte uzimati. Možda zvuči kao fraza, ali suština jeste u tome da dovoljno razumete finansije, način funkcionisanja novca i kako da upravljate novcem. Ako to znate, onda kucate na vrata banke i novac radi za vas - objasnio je Vasić.

Stambeni krediti za mlade trenutno su dostupni u banci Poštanska štedionica za sve mlade od 20 do 35 godina, a Vladimir je u jutarnjem programu govorio i o ovoj meri države.

U videu u nastavku teksta saznajte šta je finansijski konsultat rekao o stambenim kreditima za mlade, kao i da li će rate kredita padati, ali i šta će korisnicima stambenih kredita olakšati plaćanje rata.

Povezane vesti

Danas počinje zima
Info

Danas počinje zima

Zima počinje danas u 16 časova i 3 minuta, navodi se u obaveštenju Astronomskog društva "Ruđer Bošković".

21.12.2025. 9:23

Batut: Na udaru deca predškolskog i školskog uzrasta
Info

Batut: Na udaru deca predškolskog i školskog uzrasta

Prema poslednjim podacima Instituta za javno zdravlje “Dr Milan Jovanović Batut”, u Srbiji je ukupno registrovano 8.666 slučajeva oboljenja sličnih gripu, a intenzitet virusne aktivnosti je nizak, izjavila je danas dr Dragana Plavša, epidemiolog tog instituta.

15.12.2025. 10:08

Od danas novi red vožnje Srbijavoza
Info

Od danas novi red vožnje Srbijavoza

Novi godišnji red vožnje u železničkom putničkom saobraćaju, osmišljen tako da putnicima pruži kvalitetniju uslugu prevoza, danas stupa na snagu, saopštilo je preduzeće Srbijavoz.

14.12.2025. 9:04