Kako pomoću kredita do novog lifta, fasade ili izolacije na krovu zgrade u kojoj živite? (VIDEO)
Stambene zajednice će uskoro dobijati kredite gde je jemac Gradsko stambeno, čime će moći da reše razne probleme u zgradi.
Foto: Prva TV Printscreen
12.10.2024.|10:50
Izvor: Prva/J.G.
Podeli:
Mnogim zgradama je potrebno veće ulaganje i renoviranje, poput sređivanja krova, fasada i liftova za šta su potrebne i finansije, do kojih će stanari sada moći lakše da dolaze.
Detaljnije o ovoj temi govorio je Ljubiša Banovački, profesionalni upravnik:
- Reč je o kreditima za stambene zajednice. Ti krediti su postojali i ranije, kod banke Poštanske štedionice, međutim sada su se desile povoljne stvari, Gradsko stambeno je potpisalo taj memorandum, odnosno sporazum sa Poštanskom štedionicom za stambene kredite i jednostavno nama upravnicima i stanarima zgrada je sad lakše da dobijemo kredit za popravku da li fasada, liftova i tih većih investicionih radova - kaže Ljubiša.
Šta je još rekao i koje savete je dao stanarima, pogledajte u snimku:
Prema poslednjim podacima Instituta za javno zdravlje “Dr Milan Jovanović Batut”, u Srbiji je ukupno registrovano 8.666 slučajeva oboljenja sličnih gripu, a intenzitet virusne aktivnosti je nizak, izjavila je danas dr Dragana Plavša, epidemiolog tog instituta.
Novi godišnji red vožnje u železničkom putničkom saobraćaju, osmišljen tako da putnicima pruži kvalitetniju uslugu prevoza, danas stupa na snagu, saopštilo je preduzeće Srbijavoz.
Prijava nelegalnih objekata na osnovu Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava na nepokretnostima (Svoj na svome) počinje danas i trajaće do 5. februara.
U Srbiji će danas biti oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
Sanja Berić osvojila je visoko drugo mesto u 4. sezoni najgledanijeg kulinarskog takmičenja "MasterChef Srbija", a sada je gostujući u "Jutru" na TV Prva sumirala svoje učešće.
Mudrost je životna veština koja dolazi iz zrelosti, iskustva i sposobnosti sagledavanja šire perspektive. Prava mudrost dolazi kad naučimo gledati srcem, razumom i iskustvom – istovremeno.
Smena upravnika zgrade nije retkost u praksi i najčešće je rezultat nezadovoljstva stanara njegovim radom. Kako smeniti prinudnog upravnika i imaju li stanari zakonsko pravo da pokrenu tu proceduru?
Kako da izađemo iz negativnih brojki, šta je to što možemo uraditi kako bismo popravili statistiku u godini pred nama, razgovaramo sa Jelenom Žarić Kovačević, ministarkom za brigu o porodici i demografiji Srbije.