Glumac Mikica Petronijević krenuo na svoje TREĆE HODOČAŠĆE: Moram da izdržim i ZBOG SINA i zbog sve DRUGE DECE! (VIDEO)
Osnivač udruženja "Svici u mraku", glumac Mikica Petronijević krenuo je na svoje treće hodočašće iz Aranđelovca ka Kajmakčalanu.
Foto: Prva TV Printscreen
10.8.2024.|11:54
Izvor: Prva TV/S.M.
Podeli:
Mikica je prethodna dva puta je išao od Ostroga i Hilandara, a u pitanju je humanitarna akcija prikupljanja novca za mesto na kome bi deca sa autizmom mogla da borave po nekoliko dana.
Glumac je u razgovoru za "Jutro" otkrio gde se trenutno nalazi, koliko novca je do sada sakupio, kao i koliko je potrebno da bi se njihovi planovi realizovali.
- Dobro jutro i veliki pozdrav za gledaoce TV Prva. Javljam se iz Leskovca gde su me ugostili moji prijatelji iz planinarskog društva Kukavica. Danas je deveti dan hodočašća kada sam morao da napravim dan odmora, a sutra ću krenuti preko planine Kukavica do Vranja i Prohora Pčinjskog i onda ću ući u Makedoniju - rekao je Petronijević, koji je krenuo na put dug 600 kilometara.
- Moraću definitivno da se prilagodim, jer zaista su najavljene visoke temperature i iskreno nije lako pešačiti do nekih 30 km, pošto ukupno ima 600 kilometara od Aranđelovca do Kajmakčalana. Kada znam koji su mi ciljevi i koji mi je motiv, onda jednostavno moram da izdržim i zbog sina i zbog sve druge dece. Moram biti glas sve te naše neverbalne dece i tih nejakih koji ne mogu da govore svoje ime - dodao je Mikica.
Petronijević je za osam dana hodočašća uspeo da sakupi 1000 evra, a da bi završili sve što su zacrtali potrebno im je oko 20.000 evra.
Mikica je otkrio na koji način mogu da pomognu svi oni koji su u mogućnosti i koji žele to da učine.
- Mi imamo na društvenim mrežama, na Instagramu i na Fejsbuku, stranicu "Svici u mraku", gde postoje brojevi žiro računa našeg udruženja, kako dinarski, tako i devizni. Vrlo lako svako može pogledati tamo i videti brojeve žiro računa. Mogu nam pomoći, i ja uvek pozivam sve ljude dobre volje da dođu, da nas obiđu tamo, da pogledaju šta mi to radimo, da se uvere u naš rad i dobre namere - istakao je Mikica Petronijević, a koji su njegovi planovi, kao i zbog čega se odlučio na ovaj humani korak, saznajte u videu u nastavku teksta.
Najboljim grčki teniser svih vremena danas slavi 28. rođendan. Jednoruki bekhend, snažan forhend i smirenost u ključnim trenucima obeležili su njegovu karijeru.
Hamfri Bogart i Loren Bekol bili su jedan od najpoznatijih svetskih parova. Njihova ljubavna priča je poput dobro osmišljenog filmskog scenarija, ali bolja od svakog filma jer jedino život može da izrežira ovakve detalje.
Čuvena pevačica nezaboravnog glasa i lepote za sva vremena danas, 9. avgusta, napunila bi 63 godine. Vitni Hjuston osvojila je svet glasom, a izgubila bitke koje publika nije videla.
Kao mladić, teško je kontrolisao emocije, da bi vremenom izrastao u jednog od najvećih tenisera svih vremena, simbol smirenosti i vrhunskog sportskog umeća.
Danas, 7. avgusta, rođena je Šarliz Teron. Od teškog detinjstva i porodične tragedije, stigla je do samog vrha Holivuda. Njena životna priča svedoči o snazi, istrajnosti i izuzetnom talentu.
Dijego Velaskez je jedna od najzanimljivijih ličnosti u razvoju slikarstva, umetnik koji je kombinovao tehnološku kompetenciju sa oštrim psihološkim razumevanjem i privilegovanim statusom na kraljevskom dvoru Španije.
Rođena je kao Norma Džin Mortenson 1. juna 1926. godine u Los Anđelesu. Bila je američka glumica, model i pevačica koja je postala jedan od najprepoznatljivijih simbola popularne kulture 20. veka.
Potomak američkih robova i dete ulice, Luj Armstrong trubom i nezaboravnim glasom osvojio svet. Nosio je Davidovu zvezdu u čast Karnofskih, porodice koja mu je pružila podršku, i promenio svet muzike.
Saša Milošević Mare godinama je jedno od najpoznatijih imena domaće muzičke scene. Kao kompozitor i producent učestvovao je u stvaranju brojnih velikih estradnih hitova, ali jedna pesma zauzima posebno mesto u njegovom srcu.
Iako važi za jednog od najpoželjnijih turskih glumaca, Gorkem Sevindik priznaje da trenutno nema vremena za ljubav, otkriva zbog čega opsesivno pere automobil i čime se bavi kada nije na setu.
Lidija Vukićević je ponovo uspela da iznenadi svoje pratioce i to fotografijom iz Turske, gde trenutno boravi. Glumica je na Instagramu podelila potpuno neočekivano izdanje iz hotelske sobe, a pozitivni komentari na račun njenog izgleda samo su se nizali.
Izgled najveće balkanske zvezde, Svetlane Cece Ražnatović, decenijama privlači veliku pažnju javnosti. Njene fotografije u bikiniju sa letovanja često izazivaju pravo oduševljenje i lavinu pozitivnih komentara na internetu.
Pevačica, godinama prepoznatljiva po dugoj plavoj kosi, sada je odlučila da napravi veliku promenu. Novu frizuru je pokazala na društvenim mrežama, a njeno novo izdanje odmah je privuklo pažnju pratilaca.
Pomračenje Sunca u Lavu jedan je od najsnažnijih astroloških trenutaka godine. Pomračenja se u astrologiji povezuju sa velikim prekretnicama, završecima i počecima koji menjaju pravac kojim smo do tada išli.
Donosimo vam kviz od 15 pitanja koji bi ti mogao da otkrije kako gledate na se*s i uživate li u njemu. Pitanja je osmislila poznata se*sualna terapeutkinja dr Emili Mors i ovaj kviz je definitivno nešto drugačije.
Saša Milošević Mare godinama je jedno od najpoznatijih imena domaće muzičke scene. Kao kompozitor i producent učestvovao je u stvaranju brojnih velikih estradnih hitova, ali jedna pesma zauzima posebno mesto u njegovom srcu.
Zašto mačke predu, da li psi zaista vide samo crno-belo i mogu li životinje da predosete promenu vremena? Na ova i vaša pitanja odgovara dr Vlada Terzin, veterinar.
Kamene kuće uz obalu, mala riva, kristalno more i pogled prema Herceg Novom stvaraju prizor u kojem se mediteranski šarm još uvek oseća bez turističke vreve.
Zašto dete nekad menja ruku, kada se vidi koja mu je dominantna i kako pomoći levorukom prvaku da pravilno drži olovku? O tome govori Jelena Dragović, defektolog.
Koliko dugo namirnice smeju da stoje van frižidera, a koliko pripremljeni obroci, šta se na vrućini najbrže kvari i šta je unakrsna kontaminacija, reći će nam specijalista ishrane dr Vladislav Milenković.