Zahvaljujući dečaku Đorđu Adamoviću, U ŠKOLAMA JE UVEDENO PLANINARENJE: "Dobar je osećaj kada se popneš na vrh" (VIDEO)
Zahvaljujući angažovanju dečaka Đorđa Adamovića, planinarenje je postao izborni predmet u školama.
Foto: Prva TV Printscreen
5.9.2024.|8:12
Izvor: Prva TV/A.B.
Podeli:
Kako izgledaju udžbenici iz planinarenja i kakvo je interesovanje đaka, pričali smo upravo sa idejotvorcem Đorđem i instruktorom Zoranom Kontićem u "Jutru".
Đorđe se prvi put susreo sa planinarenjem, kada je prošle godine obilazio planine Srbije sa svojom mamom, pa je posle odlučio da razgovara sa svojim razrednim starešom. Predložio joj je da uvedu planinarenje u obrazovni sistem, nakon čega je njegova nastavnica razgovara sa direktorom škole.
"Tamo ima mnogo stranaca i dobar je osećaj kada se popneš na planinu. Veliki je fizički napor kada se popneš na planinu", ističe Đorđe i dodaje gde je sve bio:
"Bio sam na reci Gracu, na izvoru Carska vrela, bio sam na Oknu i dva puta na Fruškoj gori. Bio sam na Maljenu i Ovčaru i Kablaru".
Zoran Kondić iz Planinarskog saveza Srbije objašnjava da ova ideja živi već u 10-ak škola širom Srbije i da je ponosan što su se škole odazvale ovako sjajnoj ideji.
Kako izgledaju učenici, ima li zainteresovanih među đacima i koje sve destinacije su omiljene, detaljnije u nastavku:
Nakon nekoliko pokušaja, Milo konačno uspeva da privuče pažnju vlasnice. Međutim, umesto da uživa u trenutku koji je toliko želeo, dolazi do neočekivanog obrta
Pravoslavni vernici proslavljaju najveći hrišćanski praznik - Uskrs, praznik koji simbolizuje pobedu života nad smrću, svetlosti nad tamom i nade nad strahom.
Viralni video s TikToka pokrenuo je raspravu o roditeljstvu i ponašanju u avionu nakon što je muškarac zamolio decu iza sebe da prestanu da mu udaraju sedište.
Nakon razgovora sa Tamburom, advokatica Vulić se sastaje sa Grkljanom i saopštava mu da je Nebojša prepoznao Relju na sigurnosnim kamerama za vreme pljačke zlatare.
Pevačica Dara Bubamara će uskršnje praznike provesti kao i većina pravoslavnih vernika, u krugu porodice, prijatelja ali i sa novim partnerom kog još uvek krije od očiju javnosti.
Jarčevima se nečije reči motaju po glavi i nisu sigurni da li da ih doživi kao kritiku ili kao savet. Blizancima je danas pravi momenat da reše bitna pitanja, ali i da isprave eventualne greške i propuste iz prethodnog perioda.
“Mislim da je velikoj većini drago, uvek su nas gledali s visine, sad tek imaju razloga jer smo ostali sa samo tri člana”, izjavila je Negica, koja i pored svega veruje u svoj tim i žensku snagu:
Ako Orban izgubi vlast, posle 16 godina, šta se menja u toj zemljI? Šta se menja u odnosima sa Srbijom? O tome razgovaramo sa novinarkom Ljiljanom Smajlović i advokatom i narodnim poslanikom Brankom Pavlovićem.
Štampu i nedelju za nama prelistavamo sa bivšom potpredsednicom Vlade Zoranom Mihajlović i novinarom, urednikom i autorom emisije Ćirilica Milomirom Marićem.