Pesma „Kraljica trotoara“ danas važi za jedan od najvećih hitova Mileta Kitića, ali malo ko zna da u početku uopšte nije bila namenjena njemu, niti je bila zamišljena kao narodnjak.

Naime, autor numere Steva Simeunović imao je potpuno drugačiju viziju i želeo je da pesmu izvede pevač drugačijeg muzičkog senzibiliteta.

– Došao sam kod njega kući sa suprugom Martom. Listao je svoju svesku sa tekstovima i naišao na „Kraljicu trotoara“. Međutim, rekao mi je da ta pesma nije za mene – prisetio se Kitić.

Kako je objasnio, Simeunović je pesmu zamislio u pop maniru, uz dve akustične gitare i pripovedački stil, smatrajući da bi najbolje pristajala izvođaču poput Đorđa Balaševića.

– Marti se to ipak dopalo, mada me je tekst malo zbunio. Na kraju sam je ipak uzeo- otkrio je Mile kroz smeh.

Iako je odlučio da snimi pesmu, ni u studiju nije sve teklo po planu. Aranžer Pera Zdravković u početku nije bio uveren da od nje može nastati veliki hit.

– Kad sam ušao u studio, Pera nije bio baš siguran u pesmu. Ali su zato Kemiš i moja Marta verovali u nju. Pera je na kraju otišao kući, prespavao, vratio se sutradan i napravio aranžman. I desilo se to što se desilo– ispričao je Kitić svojevremeno u emisiji „Iz profila“.

Povezane vesti