Visoke temperature su već uveliko počele, ali smo, sudeći po meteorologu Ivanu Ristiću, tek na početku.

On je gostovao u emisiji "150 minuta" i tom prilikom otkrio kakvo nas vreme očekuje u narednom periodu.

- Očekujemo sad u Beogradu, možda 28, 29. ili 30. jun da bude i 38 stepeni, dakle veoma toplo. To je viša temperatura nego što je temperatura tela - rekao je Ivan.

Iako ćemo početkom jula imati osveženje, ono će biti kratkotrajno, jer novi toplotni talas stiže u trećoj dekadi jula:

- Oko 24. jula očekujem temperature i do 45 stepeni. Dakle od 40 do 45 stepeni. Ulazimo u taj segment, to je onaj maksimalni segment, koga se najviše plašimo i ne volimo. Najtopliji gradovi su Ćuprija i Leskovac. Beograd bude oko 40 obično, 2007. je bilo 43, 9 - ističe meteorolog.

A koji savet je on dao kako možemo da se rashladimo i šta je još imao da kaže, pogledajte u snimku:

Povezane vesti