Ona je PRVA žena iz Srbije koja je savladala ULTRA TRIATLON: Dragica ima probleme sa kičmom, ali je to nije sprečilo da ostvari svoj san (VIDEO)
Uprkos spondilolistezi, Dragica Pavlović iz Šapca osvojila je treće mesto na takmičenju u Austriji.
Foto: Prva TV Printscreen
4.10.2024.|12:00
Izvor: Prva/J.G.
Podeli:
Šapčanka Dragica Pavlović postala je prva žena iz Srbije koja je savladala ultra triatlon. Do ove titule došla je plivajući, vozeći bicikl i trčeći ukupno 452 kilometra. Istovremeno, njen rezultat treći je među damama koje su se takmičile na ultra triatlonu u Austriji.
Dragica potiče iz sportske porodice. Trenirala je rukomet i košarku, a ideja o triatlonu se javila 2019. godine. Iako su joj doktori govorili da je to preveliko opterećenje po njeno zdravlje, s obzirom na to da ima spondilolistezu, ona je odlučila da radi ono što voli.
- Nisam uopšte spavala i nije mi se tražilo da spavam, umora nije bilo. Međutim, krećem da trčim posle drugog kruga, to je 4. kilometar, ja trčim, a meni se oči sklapaju - rekla je između ostalog Dragica.
Prvi veliki uspeh postigla je filmom "Svetle oči" ("Bright Eyes") 1934, u kome je otpevala pesmu "Na dobrom brodu lizalica", koja će postati njen zaštitni znak
Ikona svetske kinematografije, legendarni Džek Nikolson ovog 22. aprila proslaviće 89. rođendan i uprkos tome što je više od pet decenija slavan, samim tim i pod refelktorima, postoje manje poznati detalji iz njegovog života
Žene važne za nežniji pol, ali ima i onih koje su u svom životnom pozivu odlučile da rade posao namenjen muškarcima. Veliki broj takvih žena radi u rudnicima Srbija Ziđin Koper u Boru i Majdanpeku.
Biša supruga Šona Pena, Robin Rajt danas je srećna i zadovoljna žena. Osim što se dokazala na poslovnom planu, njoj u 7. deceniji cvetaju ruže i na polju ljubavi.
Autor i voditelj muzičkog šoua „Nikad nije kasno“ Žika Jakšić otkrio je kako je došao na ideju da osmisli jedno od najpoznatijih takmičenja pevača na ovim prostorima.
Većina horoskopskih znakova jedva će čekati da se završi tekuća radna nedelja, jer će im ovaj dan doneti pregršt problema i u nekom trenutku će da im zaliči na petak 13.
Jelovnici restorana sadrže suptilne poruke koje gostu mogu da otkriju mnogo o samom mestu, od filozofije kuvara do kvaliteta sastojaka, a ti skriveni znaci mogu da ukažu i čeka li ih vrhunsko iskustvo ili razočaranje.
Mnoge muškarce uzbuđuje deo ženskog tela koji se često ne smatra erogenom zonom. Stručnjakinje su objasnile zbog čega im je ovaj deo tela naročito primamljiv.
Autor i voditelj muzičkog šoua „Nikad nije kasno“ Žika Jakšić otkrio je kako je došao na ideju da osmisli jedno od najpoznatijih takmičenja pevača na ovim prostorima.
Da li je šlem u redu, a rukavice se zaboravljaju i kako firme obezbeđuju svoje radnike?
Gost: Saša Knežević, član organizacionog odbora Strukovnog udruzenja sektora bezbednosti u Beogradu.
Te 1986. godine drhtala je cela planeta. U 1:23 posle ponoći snažna eksplozija razara reaktor četiri u nuklearnoj elektrani Černobilj, u tadašnjoj sovjetskoj Ukrajini. Gost: Slavko Dimović, direktor Instituta Vinča.