Devojčica Dunja Stanojević, koja ima samo 12 godina, ispisala je istoriju srpske ritmičke gimnastike kao prva predstavnica Srbije koja je nastupila na Svetskom prvenstvu za osobe sa Daunovim sindromom.

Ona je zajedno sa sestrom bliznakinjom Minjom, koja se takođe bavi ritmičkom gimnastikom, mamom Sanjom i tatom Davorinom bila gost u „Jutru“ i tom prilikom je mama otkrila koji trenutak će posebno pamtiti:

- To je bilo kada su već bile dodeljene medalje. Mi smo je slikali, snimili, krenule smo da odlazimo odatle i ona me je vratila i rekla mama je l možeš ovako da me slikaš. Onda je okrenula leđa, podigla medalju i htela da se vidi natpis Srbija. To je ona želela samoinicijativno, već smo završili sa slikanjem i taj momenat mi je pokazao ustvari koliko je ona svesna gde je došla i za koga je nastupala.

Nekada je bilo teško

- Ja mislim da će se i Sanja složiti sa mnom da tu nije bilo nekih velikih odricanja. Nama je bilo nekako normalno da one treniraju i da se bave sportom. Bilo je nekada teško, ali se trud isplati na kraju - istakao je tata Davorin.

A šta je i sestra imala da kaže i kako je to sve izgledalo, pogledajte u snimku: 

Povezane vesti