Stjuardesa pokazala šta je PUTNICA URADILA: "Dođe mi da ISKOČIM IZ KOŽE"
Prilikom ulaska u avion putnici moraju da sede niz uputstava kako bi zaštitili sebe i ostale.
5.6.2026. 17:00
Naučite sami da montirate lance i "čarape" za sneg i bićete spremni za snežne vremenske uslove.
Foto: Prva TV Printscreen
1.12.2025.|10:41
Izvor: prva.rs/J.G.
Sneg je zabeleo puteve u mnogim delovima Srbije, a vozači su ponovo pred dilemom – "čarape" ili lanci za sneg? Šta zaista pomaže na klizavim deonicama i šta je lakše za montažu otkriva Pavle Zogović, auto-mehaničar:
- I što se "čarapa" tiče i što se lanaca tiče, obavezno uporedite veličinu i gume i točka i naravno nakon toga izaberete odgovarajuće lance i odgovarajuću čarapu - kaže Pavle.
Na "čarapi" se nalazi jedna strelica, a Pavle objašnjava zbog čega je ona važna:
- Strelica je važna zbog smera okretanja. Pošto je ona tako dizajnirana da u jednom smeru gripuje, odnosno da bolje hvata sneg.
Nameštanje "čarape" je poprilično jednostavno. Prvo se navuče na točak što je više moguće, a potom se auto otkoči i gurne malo ka napred, kako bi mogao i drugi deo "čarape" da se namesti.
Kada je o lancima reč, Pavle ističe da je najvažnije da se dobro zategnu, a kako se oni montiraju, pogledajte u snimku:
Prilikom ulaska u avion putnici moraju da sede niz uputstava kako bi zaštitili sebe i ostale.
5.6.2026. 17:00
Na slici je osam životinja, i svaka otkriva jednu od vaših posebnih osobina.
4.6.2026. 16:30
Da li i vi to radite?
4.6.2026. 15:00
Snovi o zubima spadaju među najčešće koje ljudi sanjaju, a prema različitim tumačenjima povezani su sa promenama, unutrašnjim nemirima i osećajem gubitka kontrole.
3.6.2026. 15:00
Sveti car Konstantin i carica Jelena ubrajaju se među najznačajnije ličnosti hrišćanske istorije. Pravoslavna crkva slavi ih 3. juna, kao svetitelje koji su svojim delima ostavili dubok trag u veri i tradiciji.
3.6.2026. 9:26
Ko kaže da su miljei "passe". Na ovaj način ćete im dati novu svrhu.
3.6.2026. 9:11
Više od 500 godina niko nije uspeo sa sigurnošću da dešifruje zašto je Leonardo odabrao baš takve, specifične proporcije za prikaz ruku i nogu.
2.6.2026. 17:00
Ovako nešto sigurno nije očekivala.
1.6.2026. 17:00
Gajdobra je često nazivana "najdobra" ili "srpska Sorbona" zahvaljujući jedinstvenim lokalnim karakteristikama:
1.6.2026. 15:00
Amer Hamza, pobednik 5. sezone MasterChef Srbija, sumirao je svoje utiske o takmičenju, ali i otkrio caku za pravljenje najboljih burgera.
6.6.2026. 9:53
Ovako nešto priznaje da nije očekivao.
5.6.2026. 23:23
Nakon mnogih uspona i padova, ukusnih recepata, ali i druženja sa ostalim takmičarima, došli smo i do proglašenja pobednika 5. sezone MasterChef Srbija.
5.6.2026. 23:19
Da li je ovo dovoljno za pobedu?
5.6.2026. 23:12
Kada u kući zatreba "nešto slatko", Anđelina ima keca u rukavu.
5.6.2026. 23:07
Ovim desertom je Amer zaokružio svoje učesvovanje u MasterChefu.
5.6.2026. 23:04