Uprkos tome što ih nije mnogo, postoje i svetli primeri estrade, a neki od njih imaju diplome čak dva fakulteta.

Na toj listi je definitivno jedna od najvećih balkanskih zvezda, Zdravko Čolić, piše "Grand".

Možda bi mnogi rekli da je rođen sa mikrofonom u ruci, ali pevač je još kao tinejdžer razumeo koliko je obrazovanje bitno uprkos ljubavi prema muzici i talentu koji je oduvek posedovao.

Pevaču je tokom tinejdžerskih dana knjiha bila na prvom mestu, a još sedamdesetih godina upisao je Ekonomski fakultet u Sarajevu, ali se ipak u septembru davne 1971. godine preselio u Beograd.

U "Korni" grupi proveo je šest meseci i za to vreme snimio tri pesme, nakon čega se vratio u Sarajevo, nastavio studije i ubrzo postao diplomirani ekonomista.

Povezane vesti

Noć knjige od 12. do 14. juna 2026!
Promo

Noć knjige od 12. do 14. juna 2026!

Od 12. do 14. juna 2026. godine održaće se 34. Noć knjige pod pokroviteljstvom Banca Intesa u svim knjižarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca, na 74 lokacije u 38 gradova u Srbiji i regionu, kao i na sajtovima laguna.rs, delfi.rs i dicearena.rs.

8.6.2026. 16:51