Međutim, malo ko zna da glumica Marija Vicković ima sestru, takođe talentovanu za umetnost, koja ima zavidnu karijeru u inostranstvu.
Reč je o pijanistkinji Milici Vicković, koja je studirala klavir na Cetinju, a usavršavala se na prestižnom fakultetu u Kelnu.
Danas živi u Nemačkoj, gde sarađuje sa Državnim orkestrom Rajnske filharmonije i predaje muziku. Pored toga, aktivna je i u teatru, što dodatno obogaćuje njen umetnički opus.
Njih dve ne samo da dele umetnički talenat, već i izgled zbog kog mnogi misle da su bliznakinje. Sestre su čak i zajedno nastupale, spajajući glumu i muziku u jedinstvenim performansima.
"Uvek imam tremu kada me moja mama gleda, jer je ona moj najveći kritičar. Onda, u publici je bilo dosta mojih prijatelja koji me znaju iz kafane, ali ne i sa scene, pa se uvek pitate hoćete li ih iznenaditi i da li će to biti na dobar ili loš način", izjavila je Marija, govoreći o zajedničkim nastupima sa sestrom.