S obzirom na to da nam već počinje oktobar, mnogi se pitaju da li to znači i da više temperature takoreći ostaju za nama ili nas čeka topao mesec. 

Odgovor je u "Jutru" dao meteorolog Nedeljtko Todorović koji ipak predlaže da spakujemo našu letnju odeću do naredne godine. 

Ono što nas očekuje prve nedelje oktobra jesu obilne padavine, a na pojedinim višim predelima i sneg:

- Dalji pad temperature. To znači da će do kraja ove sedmice biti sve hladnije i hladnije. Toliko će biti hladno će na planinama da pada sneg. U nižim predelima još neće - kaže meteorolog, dodajući da će biti kiše na južnom delu Srbije - kaže Nedeljko. 

A šta je rekao kakva nas zima očekuje i koje detalje je još otkrio za oktobar mesec, pogledajte u snimku:

Povezane vesti

Pomozimo Heleni (6) da pobedi opaku bolest
Info

Pomozimo Heleni (6) da pobedi opaku bolest

Heleni je dijagnostikovan tumor na malom mozgu. Kako bi bila u prilici da što pre nastavi lečenje u inostranstvu neophodna su značajna novčana sredstva koja porodica nije u mogućnosti da samostalno obezbedi pa se obraća svim humanim ljudima da pomognu.

11.3.2026. 10:56