"U početku smo bili malo iznenađeni, ali razlog su zapaljivi predmeti, poput jastuka, vreća za spavanje i jelenje kože", kazala je predstavnica hotela Beatrisa Karlson.

"Nama je svakako najvažnija bezbednost klijenata", istakla je ona.

Hotel će biti otvoren od 6. decembra do 13. aprila. Cene noćenja se kreću od 1.900 kruna (212 evra) za jednokrevetnu sobu, do 7.500 kruna za najskuplji apartman.

Turisti iz celog sveta dolaze u ovaj hotel kako bi spavali na krevetu od leda na temperaturi od minus osam stepeni Celzijusa.

Zbog postavljanja alarma, koji je testiran još prošle godine sa lokalnom vatrogasnom službom, konstrukcija hotela, sagrađenog poput umetničkog dela, morala je da bude još čvršća.

"Sredina je vlažna, a led i sneg se pomeraju, što smo morali imati na umu", kazala je Karlson.

"Bio je to pravi izazov za naš tim graditelja, ali smo danas bogatiji za jedno iskustvo", istakla je ona.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.