U slučaju nepredviđenih okolnosti, putnici koji nemaju zdravstveno osiguranje imaju velikih problema jer u slučaju da im zatreba neka zdravstvena usluga moraju sami da je plate, objasnio je Seničić za Tanjug.

U slučaju ugroženog zdravlja putnika, polisa zdravstvnog osiguranja faktički zamenjuje zdravstvenu knjižicu, istakao je on, ukazavši da se zdravstveno osiguranje aktivira pozivom na telefon koji na polisi piše a najčešći iznos koji se osigurava iznosi 35.000 evra.

"Taj iznos osigurava da bilo gde u svetu putnik može da računa na ozbiljne lekarske intervencije, pa čak i na neke ozbiljne operacije, ukoliko su neophodne", rekao je Seničić.

On je rekao da se YUTA zalaže da polisa zdravstvenog osiguranja postane zakonom obavezujuća.

"Mi ćemo predložiti da u izmene i dopune Zakona o turizmu budu unete odredbe kojima će putno zdravstveno osiguranje postati obavezijuće na način da se prodaje uz turistički aranžman", rekao je Seničić i naglasio da očekuje da će javna rasprava o tim zakonskim izmenama početi u septembru.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.