Tako je Sofija Šubarević dobila šansu za novi početak. Uverili smo se da je ona dokaz da je svaki lik kompleksan i da u sebi ima i dobrog i lošeg. Dijagnostifikovan joj je sindrom bipolarnog poremećaja, zbog čega publici i dalje nije jasno da li je ona zaista postala pozitivac.

Njena nesreća proističe iz ličnih frustracija iz prošlosti, koje su stvorene iz odnosa sa ocem nasilnikom, pa smo pitali glumicu Mateu Milosavljević da li za njen lik zaista ima nade.

“Cela peripetija i jeste u tom pitanju. Da li će i koja ličnost u toj podvojenosti pobediti, da li je moguće uspostaviti kontrolu nad sobom i da li je moguće izabrati ko želimo da budemo ili je jedino što možemo da prihvatimo sebe kakvi jesmo”.

Iako glumci serije ne mogu mnogo da nam otkrivaju o budućim dešavanjima, Matea nam je ipak priznala da je snimala zajedničke kadrove sa kolegom Stevanom Pialom, koji u seriji tumači lik Luke Kančkog, budući da trenutno misli da će se udati za njega. Matea se takođe dotakla i atmosfere sa snimanja, sada kada im se priključilo mnogo novih kolega.

“Nove kolege su zaista divne, donele su pravo osveženje, kako za samu seriju, tako i za atmosferu na setu”.

Foto: Prva TV

Mnoge devojčice se ugledaju na tvoj lik. Iako je negativac, da li možeš da navedeš neke pozitivne osobine svoje Sofije? Zbog čega devojčice treba da se identifikuju sa likom?

“Rekla bih da je Sofija konačno dobila prostor da ispriča svoju priču i baš tako publici ostavi na izbor taj neki poslednji doživljaj. Sofija igra na toj filozofskoj liniji pitanja da li se čovek loš rađa ili takav postaje i zašto je odgovornost nedeljiva, ako ipak nije. Činilo bi me srećnom bilo kakvo promišljanje u ovom smeru, a pre svega ideja o tome da nije sve onako kao što izgleda i da sve ima svoju cenu koju dugoročno treba ukalkulisati prema onome što se može smatrati izborom”.

Šta bi sve učinila zarad uloge? Da li bi možda pristala na eksplicitnije seks scene?

“Mislim da se na ovo pitanje teško može odgovoriti egzaktno. Sve je stvar inspiracije, koliko te neka uloga ponese, a sa ciljem da što bolje i uverljivije to prezentuješ publici. Jednostavnije rečeno granica je smisao i povezanost”.

Uskoro se glumačkoj ekipi priključuje legendarna Mira Banjac...

“Jako sam uzbuđena zbog toga i jedva čekam da je upoznam. Mira Banjac je genijalna glumica, svi smo odrasli na njenim filmovima, mislim da nema osobe koja nije gledala “ Majstorsku radionicu” ili na primer “Balkasnskog špijuna. Zahvalna sam na prilici da sarađujemo i da “ukradem “ što više mogu, kako za svoj glumački, tako i za lični razvoj”.

Svojevremeno si za medije izjavila da ti muškarci ne prilaze zbog Sofije Šubarević. Koliko ti je ta uloga zaista poremetila život. Donela ti je slavu, a šta ti je oduzela?

“Ne bih rekla da mi je bilo šta oduzela. Za ono na šta bi moglo da se gleda kao na neko oduzimanje, trudim se da doživim samo kao nove okolnosti u kojima treba da se snađem. Izazov prevazilaženja izazova je u očuvanju sebe, a to mi još uvek pripada”.

Da li je ipak neko bio hrabar i osvojio te?

“Ne vidim da neko treba da bude hrabar za tako nešto, bar ja to tako ne doživljavam, a ako je ovo zapravo pitanje imam li trenutno partnera, to bih ipak zadržala za sebe”.

U seriji su Sofiji Šubarević mnogi pružili drugu šansu, a da li je ti pružaš u privatnom životu?

“Pružam šansu svemu što verujem da vredi, a ako i pomislim da sam pogrešila učim se da naučim lekciju iz toga”.

Koje uloge priželjkuješ?

“Priželjkujem nešto potpuno novo u odnosu na sve što sam do sada imala prilike da radim. Još uvek sam na početku svoje karijere, pa valjda shodno tome sam željna što više različitih uloga”.

Za sebe kažeš da imaš mušku energiju. Nekad si “muškarac”, a nekad i te kako ženstvena. U kojim situacijama se poneseš "mušk"i, a u kojim "ženski"?

“Obazrivijim promišljanjem na to pitanje zaključujem da bi moj odgovor bio uslovljen tuđim komentarima "ponašaš se kao muškarac" ili "budi ženstvena", a to baš i nije autentičan odgovor ili lični doživljaj. Moj komentar je bila ishitrenost opšteg narativa, protiv kog sada iskrenije uviđam potrebu da se borim”.

Skakala si iz aviona, spavala sa majmunima na Šri Lanki, šta još nisi isprobala u životu?

“Ako vam kažem neće mi se ostvariti”.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.