Mlađi, do 25 godina starosti, su nešto bolji po pitanju održavanja i stanja zuba, jer prema podacima 72, 9 odsto svakodnevno pere zube dva puta dnevno. S druge strane, starije generacije čine to neredovnije.

Da li bi nešto trebalo da se menja u zdravstvenoj politici? Da li je moguće da pregledi i usluge stomatologa i psihoterapeuta budu besplatni, tj. plaćeni preko RFZO? Šta pokriva zdravstveno u ovom momentu?

O ovoj temi za “Jutro sa Jovanom I Srđanom” govori su prof. doktor Berislav Vekić, državni sekratar u Ministrarstvu zdravlja, psihoterapeut Predrag Petrović, predsednik Komisije za izradu zakona o psihoterapiji i profesor Vitomir Konstantinović, direktor Stomatološke komore.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.