Kako "ispeglati" stomak do najluđe noći?

Naravno, tri parčeta domaće pite neće doprineti da izbegnete nadutost, ali iznenađujuće – i tri “glavice” brokolija imaće isti negativan efekat na vaš stomak. Naime, određene namirnice, iako zdrave i niskokalorične, lako izazivaju nadutost, i čine da se osećate (a i izgledate) daleko teže nego što zapravo jeste.

.

“Kupusare”

Brokoli, kelj, prokelj i karfiol lako izazivaju naduvenost, do čega dolazi zbog prevelikog udela vlakana u njima. Zato, izbegavajte konzumiranje ovog povrća ukoliko vas čeka “uskakanje” u tesnu haljinu.

Slani, prerađeni proizvodi

Grisine, čips, krekeri, supe iz kesice… Zapravo sve što dolazi iz kesice ili kutije u 90 odsto slučajeva puno je soli, što znači samo jedno – zadržava vodu i organizmu i čini da se nadujete kao mehur.

Penušava pića

Mehurići u pićima prouzrukuju stvaranje gasova u stomaku – kada ih pijete, vi u suštini gutate vazduh, što vrlo brzo utiče na veličinu vašeg stomaka.

Veštački zaslađivači i dijet proizvodi

Uopšteno govoreći, vaše telo neće biti srećno kada u njega unesete bilo šta što u sebi sadrži aditivie i veštačke sastojke. Čak će i obična žvaka doprineti osećaju nadimanja i gasovima.

Kako se izboriti protiv ovog problema?

Dakle, ukoliko želite da budete fit u određenoj “krpici”, koja ne može da zakamuflira višak ili nadut stomak, najvažnije je da izbegavate pomenute namirnice, kao i masnu i prženu hranu.

No, ako je “šteta” već načinjena – evo šta može da posluži kao prva pomoć.

- Jedite manje, a češće.

- Svako jutro konzumirajte toplu čašu vode sa 2 do 3 kašike limunovog soka.

- Nežna masaža abdomena je uvek dobrodošla.

- Ne jedite s nogu, već kad god je moguće obedujte za stolom.

- Jedite peršun – kao dodatak jelima ili samog. Sjajna je preventiva za nadimanje.

- Popijte šoljicu čaja od nane posle obroka. To će pomoći mišićima creva da se opuste i bolje svare hranu.

- Pijte dva litra bezalkoholnog i negaziranog pića dnevno.

- Isprobajte prirodne napitke protiv nadutosti.

Izvor: lepota i zdravlje