Sport

Partizan stao u blatu Novog Pazara

Tim Marka Nikolića, uprkos vođstvu od 4. minuta, nije uspeo da pobedi u Novom Pazarz (1:1) jer je primio gol u 78. minutu
01.12.2014. - 12:14h

PARTIZAN definitivno nema rešenje za vruć teren u Novom Pazaru. Ni rani golDanka Lazovića, ni kontrola sredine terena u najvećem delu meča, nisu bili dovoljni za prvenac kraj Jošanice. Pazarci su se bolje snašli u atmosferi gde je gostujući trener Marko Nikolić (kasnije isključen zbog protesta posle poništenog gola Volkova) već u 10. minutu pogođen petardom u grudi, gde je sve i svašta doletalo na teren prilikom izvođenja prekida i u kojem je jako malo nedostajalo da se varnice pretvore u ozbiljne incidente. Na kraju nagrada za fanatičnu borbenost domaćih je stigla u vidu autogola Branka Ilića - 1:1 (0:1).

Četvrti duel ovih rivala kraj Jošanice, u kojem je nastavljen stopostotni niz remija, ostaće upamćen i po užasno lošem terenu, koji ipak nije omeo fudbalere dva tima da opravdaju epitet derbija kola. Gosti su sami sebi stvorili sve uslove da potpuno mirni sačekaju utakmicu protiv Borca i relativno komotni odu na zimsku pauzu, ali su u duelu punom tempa i žara u finišu morali da strahuju i za jedan bod.

A počelo je školski za favorita, onako kako predviđaju „smernice“ u utakmicama ovog tipa. Mreža iza leđa Zečevića zatresla se već posle četiri minuta, kada je Danko Lazović sa svega nekoliko metara glavom, posle kornera iskoristio dobar centaršut Živkovića i reakciju Saše Markovića na prvoj stativi.

U uslovima za igru gde bi se sigurno mnogo bolje snašli Filip Filipović, Prlainović i ostali vaterpolisti, crno-beli nisu uspevali da razviju pas igru po dogovoru iz svlačionice, dok su domaći bili oslonjeni isključivo na individualne kvalitete Brazilca Matosa.

Posle njegovog prvog pokušaja u 10. minutu usledio je trominutni prekid, jer je trener crno-belih Marko Nikolić pogođen petardom u grudi sa zapadne tribine. Strasti su se relativno brzo smirile, ali je jasno da mladom stručnjaku više ni u jednom momentu nije bilo prijatno kada je ustajao sa klupe i delio savete svojim fudbalerima.

Gol velike nade za fudbalere Partizana, da bi posle četiri sušne godine iz Novog Pazara konačno mogli da odnesu celi plen, nije pokolebao Kosanovićeve izabranike. Oni su sa svakim minutom koji je prolazio bivali sve otresitiji, hrabriji u duelima i rešeni da očuvaju utvrđenje kraj Jošanice. Škuletić u 24. minutu i Živković na početku drugog poluvremena su imali najbolje prilike da trasiraju „valjku“ željeni put, a kada se to nije dogodilo na drugoj strani je stigla kazna.

Uvertiru u finiš za navijače sa jačim nervima je bio poništen gol Volkova zbog ofsajda u 75. minutu, a taj detalj je bio povod za proteste Marka Nikolića. Glođović nije imao milosti prema treneru Partizana, poručio mu je da ima pet minuta na napusti klupu ili će susret biti prekinut, pa su crno-beli morali da čuvaju minimalac bez instrukcija sa klupe.

Ispostavilo se da su u tome uspeli samo tri minuta, pošto je idealan centaršut Kecapa sa desne strane pogodio Branka Ilića, a ne Matosa kome je lopta bila namenjena. Za Pazarce je i to bilo dovoljno, jer je posle odbitka od noge defanzivca gostiju Lukač morao po loptu u mrežu, a tribine objekta u Pazaru su počele da podrhtavaju od erupcije oduševljenja.

Partizan više nije imao rezervi, pa ni opravdano isključenje Miloša Tintora u 90. minutu, posle starta nad Grbićem, nije pomoglo da se započne završna ofanziva ka golu domaćina.

PROSIDBA NA POLUVREMENU

Na Gradskom stadionu u Novom Pazaru, u poluvremenu utakmice, došlo je do prosidbe. Na centru terena, pred oko 7.000 svedoka, Amar Selimović je zaprosio, klekao i prsten darivao Harisi Omerović.

Oni su vatreni navijači Novog Pazara i odlučili su da prosidbu obave pred prepunim stadionom, što je publika pozdravila burnim aplauzom i transparentom na tribini: Rađaj mi decu da armija su severa, udaj se za mene budi mi žena.

NOVI PAZAR 0 1
PARTIZAN 1 1
Strelci: 0:1 Lazović u 4, 1:1 B. Ilić (autogol) u 77. minutu. Stadion Gradski u Novom Pazaru. Gledalaca: 6.000. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas) 5, pomoćnici: D. Petrović, D. Potočan. Žuti kartoni: Tintor, Zečević (Novi Pazar), Marković, Volkov, B. Ilić (Partizan). Crveni karton: Marko Nikolić trener Partizana u 71, Miloš Tintor (Novi Pazar) u 90. minutu.
NOVI PAZAR: Zečević 7,5, Živković 6,5, Tintor 6, Stevanović 7 (od 83. Arifović -), Mijić 6 Jevtović 6, Vuković 6, Rusmir 6,5 (od 63. Hadžibulić 6,5), De Matoš 7,5 (od 90+5. Radivojević -) Pavlović 7, Kecap 6,5
PARTIZAN: Lukač 6,5, B. Ilić 5,5, Ćirković 7, Stanković 6,5, Petrović 7, S. Ilić 7 (od 66. Volkov 6), Drinčić 6, Marković 6,5, A. Živković 6,5 (od 80. Grbić - ), Lazović 7,5, Škuletić 6,5
Igrač utakmice: Bruno De Oliveira Matoš (Novi Pazar).