
O tome se razgovaralo u „Jutru“, a sagovornici Jovane Joksimović bili su Dragana Ćorić, iz Udruženja „Roditelj“, Željko Mašović, psiholog i Aleksandar Markov, predsednik Foruma beogradskih gimnazija.
Diskusiju je otvorio Aleksandar Markov koji je pojasnio da je predlog Foruma beogradskih gimnazija zapravo bio da posledice kršenja pravila u školi treba da snose i deca i roditelji, tj. da nije tačno da roditelji treba da odmene dete.
U priču se uključio i Mašović koji je rekao: „U gimnazijama su malo ozbiljniji roditelji koji vrše veliki pritisak na to kako će dete da mu budu u školi, a pri tom imaju manje vremena za bavljenje decom, pa su kolege u gimnazijama htele da udare po tim roditeljima, što negde mogu da razumem“.
U suštini, prema mišljenju Mašovića, sistem je problem. Kad je doneta odluka ona je glasila da treba organizovati društveno-koristan rad. Ali u dodatnoj formulaciji je pojašnjeno da taj rad ne sme da bude ugrožavajući po dete njegovu stabilnost i integritet. I tu nastaje problem. Šta će onda dete da radi? Koji su to poslovi?
Drugari mogu da se rugaju, a može da bude i normalan. Mašović je rekao da u njegovoj školi društveno-koristan rad normalan!
kako se dalje razvijala diskusija, pogledajte.