Selaković: Kad-tad do ubica gardista

Ministar pravde Nikola Selaković rekao je da veruje da će ruka pravde kad- tad stići one koji su ubili dvojicu gardista iako nema novih detalja u toj istrazi.

.

Selaković se nada da će činjenice iz tog perioda isplivati na površinu i da će pravda na kraju potvrditi svoj smisao kao u slučaju Slavka Ćuruvije, čije je ubistvo rasvetljeno posle 15 godina.

“Kada se hoće mislim da može dosta toga da se učini, a u suprotnom mislim da bismo potvrdili da postoji savršen zločin. Ali ja ne mislim da savršeni zločin postoji i uveren sam da će ruka pravde kad-tad stići one koji su naložili i izvršili ubistvo gardista“, rekao je Selaković.

On je istakao da sa njegove strane postoji apsolutna spremnost da se u svakom mogućem aspektu pomogne razrešavanju tog užasnog zlodela.

"Kako drugačije nazvati ubistvo vojnika na straži", zapitao je Selaković i podsetio koji je osećaj našeg naroda prema onome ko nosi uniformu, naročito prema vojniku na dužnosti kao što su to bili gardisti pre deset godina.

“Izmedju tog zlodela i svih onih zlodela kojima smo se bavili poslednje dve godine od kad je Srpska napredna sranka u izvršnoj vlasti ja ne vidim apsolutno nikavku razliku. Za mene lično i kao čoveku države, to je nešto što je za jednu nijansu užasnije“, rekao je ministar pravde.

Prema njegovim rečima, ono što je provejavalo prilikom svakog njegovog susreta sa advokatima oštećenih - porodica ubijenih vojnika u tom predmetu, jeste njihovo stalno ukazivanje da je u tom predmetu i te keko prisutna “institucionalna opstrukcija”

“Kada kažem opstrukcija mislim na ono 'da vrana vrani oči ne vadi' i da su tu postojali brojni propusti u istrazi a zatim u i u krivičnom gonjenju onih za koje postoje neki osnovi sumnje za to delo“, napomenuo je Selaković.

On je poručio da je porodicama nastradalih gardista na raspolaganju sve što je u njegovoj moći da se preduzme u tom slučaju.

Dragan Jakovljević i Dražen Milovanović ubijeni su 5. oktobra 2004. godine u kasarni na Topčideru pod još nerazjašnjenim okolnostima.

Tom istragom bavili su se najpre vojni a zatim državni organi Srbije. Kasnije su u predmet uključeni američki i nemački veštaci koji su potvrdili da je gardiste ubila treća osoba iako se na početku tvdilo da su se medjusobno poubijali.

Porodice ubijenih gardista su obeležile desetogodišnjicu smrti svojih sinova u kasarni na Topčideru, a tom prilikom je njihov advokat izneo nove detalje u vezi sa tim slučajem.

Organizacija “Žene u crnom“ istakla je da je Srbija utočište za za ubice gardista, kao i za pomagače haških optuženika koji su se godinama skrivali.

Izvor: Tanjug